BUDYNEK USŁUGOWY AMB-465

Cena projektu:
11250 Zł

Podstawowe dane

Powierzchnia parteru: 231,96 m2
Powierzchnia piętra: 232,50 m2
Powierzchnia całkowita: 464,46 m2
Powierzchnia zabudowy: 368,45 m2
Kubatura brutto: 2455,35 m3
Kubatura ogrzewana: 1477,10 m3
Wysokość do gzymsu: 6,95 m
Wysokość budynku: 7,37 m

TECHNOLOGIA I KONSTRUKCJA

Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe, bloczek gazobetonowy + styropian
Strop: nad parterem i piętrem płyty żelbetowe monolityczne
Schody: żelbetowe, monolityczne ze spocznikiem
Ścianka kolankowa: nie dotyczy
Dach: płaski

PLIKI DO POBRANIA


Opis

AMB-465 to projekt budynku o funkcji komercyjnej o szerokim wachlarzu możliwości adaptacyjnych w zależności od zapotrzebowania. Może on funkcjonować jako samodzielny budynek usługowy, handlowy, biurowy lub stanowić uzupełnienie funkcji np. części produkcyjnej, usługowej, handlowej lub magazynowej większego zakładu. Projekt może być wykorzystany do budowy siedziby firmy handlowej czy hurtowni. Budynek został zaprojektowany tak, aby w łatwy sposób można było go dostosować do indywidualnych potrzeb Inwestora wynikających z warunków lokalnych lub użytkowych. Idea jaka przyświecała projektowaniu miała na celu stworzenie obiektu, którego uniwersalna forma oraz zastosowane rozwiązania techniczne i funkcjonalne pozwolą na dużą mobilność wnętrza w przypadku zmian asortymentu towarów przeznaczonych do sprzedaży lub świadczonych w nim usług. Ponadto budynek miał charakteryzować się prostą i ekonomiczną bryłą w ponadczasowym, atrakcyjnym wydaniu.

Parter budynku przeznaczono na zaplecze socjalno-techniczne. Zaprojektowano pomieszczenie socjalne dla pracowników oraz szatnię podstawową z węzłem sanitarnym. Na wypadek, gdyby praca w zakładzie miałaby mieć charakter „brudzący” w łatwy sposób można przenieść pomieszczenie socjalne do kolejnego pomieszczenia i wykonać adaptację obecnego pomieszczenia socjalnego na szatnię „brudną”. Ponadto przewidziano pomieszczenie administracyjne do obsługi logistycznej, handlowej lub monitoringu i ochrony. Funkcję parteru uzupełniają pomieszczenie przeznaczone na kotłownię dla całego obiektu oraz przestronne pomieszczenia magazynowe lub produkcyjne.

W części frontowej budynku przewidziano wejście główne i komunikację na piętro, gdzie zlokalizowano recepcję, gabinet dla kierownictwa, pokój konferencyjny, archiwum i pomieszczenia biurowe dla pracowników administracyjnych. Funkcję uzupełnia pomieszczenie socjalne oraz toaleta. Z gabinetu kierownictwa zapewniono widok na otoczenie budynku.

Niewątpliwym atutem prezentowanego obiektu jest nie tylko elastyczność w dostosowaniu go do indywidualnych potrzeb ale również niezwykle atrakcyjna forma architektoniczna, podkreślająca dbałość Inwestora o otoczenie zewnętrzne swojego przedsięwzięcia. Budynek został zaprojektowany w tradycyjnej technologii tzn. murowanej ze stropami monolitycznymi i wykończeniem elewacji przy użyciu styropianu i tynków cienkowarstwowych. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu tych prostych technologii można osiągnąć wysoki efekt estetyczny przy minimalnych nakładach inwestycyjnych.Gwarancja najniższej ceny

Dbamy o najlepszą ofertę dla naszych Inwestorów.Dopasujemy projekt do Twoich potrzeb

W kilka chwil wybierzesz z nami swój wymarzony dom.Kompleksowa obsługa

Pomożemy Ci we wszystkich formalnościach, dostosujemy projekt do Twoich indywidualnych potrzeb.Najkrótszy termin dostawy

Projekt wymarzonego domu może być u Ciebie nawet następnego dnia po zamówieniu.

MyLiveChat