BUDYNEK USŁUGOWY BMU-430 WARIANT 3

Cena projektu:
16300 Zł

Podstawowe dane

Powierzchnia parteru: 249,97 m2
Powierzchnia piętra: 174,23 m2
Powierzchnia całkowita: 424,20 m2
Powierzchnia zabudowy: 396,84 m2
Kubatura: 3114,57 m3
Wysokość do okapu: 7,27 m
Wysokość budynku: 10,98 m

TECHNOLOGIA I KONSTRUKCJA

Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe, silikat i bloczek gazobetonowy + styropian
Strop: nad parterem płyta żelbetowa monolityczna, nad poddaszem sufit podwieszony do konstrukcji dachu
Schody: żelbetowe, monolityczne ze spocznikiem
Ścianka kolankowa: nie dotyczy
Dach: dwuspadowy, nachylenie 30º, pokrycie z blachy płaskiej, konstrukcja drewniana-wiązary kratownicowe

PLIKI DO POBRANIA


Opis

Przedstawiamy projekt komercyjnego budynku usługowego z szerokim wachlarzem możliwości adaptacyjnych w zależności od zapotrzebowania. Idea jaka przyświecała projektowaniu miała na celu stworzenie obiektu, którego uniwersalna forma oraz zastosowane rozwiązania techniczne i funkcjonalne pozwolą na dużą mobilność wnętrza w przypadku zmian asortymentu towarów przeznaczonych do sprzedaży lub świadczonych w nim usług. Ponadto budynek miał charakteryzować się prostą i ekonomiczną bryłą w ponadczasowym, atrakcyjnym ujęciu. Budynek proponuje się w czterech wariantach, przybliżonych poniżej.

 

Parter budynku, tożsamy dla wszystkich wariantów, został zaprojektowany z myślą o prowadzeniu nieuciążliwych usług np. handlu detalicznego, apteki, drogerii itp. Na parterze przewidziano jednoprzestrzenną salę, do której przynależy pomieszczenie socjalno-szatniowe, pom. porządkowe i toaleta dla personelu. Dodatkowo, ze względu na powierzchnię usługową przewidziano toaletę dla klientów, dostosowaną do użytku również przez osoby niepełnosprawne. Przedstawiany układ spełnia wymogi higieniczno-sanitarne stawiane obecnie budynkom usługowym. Dopełnieniem funkcji jest część techniczna tj. kotłownia i dodatkowe pomieszczenie dostępne z zewnątrz, które w przypadku ograniczonej powierzchni działki może służyć jako pomieszczenie na odpady bytowe.

 

Piętro budynku z kolei proponuje się w czterech wariantach:

Prezentowany wariant 3 – z podziałem na dwa przestronne apartamenty mieszkalne o powierzchni 66,70m2 i 94,78m2. Pierwszy z apartamentów zaplanowano w układzie dwupokojowym z przestronną strefą dzienną i obszerną sypialnią. Drugi z apartamentów oprócz przestronnej strefy dziennej do dyspozycji ma 2 sypialnie oraz dodatkową garderobę. W obu apartamentach przewidziano aneksy kuchenne przylegające do pokojów dziennych.

 

Pozostałe dostępne warianty projektu to:

Wariant 1 – podstawowy, bez ścian działowych, z wykorzystaniem na 1 lokal użytkowy. W tej wersji, piętro stanowi jedna przestrzeń typu open space do swobodnej aranżacji. O podziale i konkretnej funkcji Inwestor może zdecydować na etapie adaptacji projektu lub budowy, w zależności od zapotrzebowania konkretnych najemców. Może służyć na cele biurowe, lokal handlowy lub usługowy np. gastronomiczny (kawiarnia, pizzeria). Przestronny taras z pewnością będzie oblegany przez klientów w sezonie letnim. Dostęp do piętra dla osób niepełnosprawnych zapewnia się poprzez schodołaz lub platformę przyschodową zintegrowaną z poręczą, parkowaną na piętrze, z systemem przywołania na parter w razie konieczności.

Wariant 2 – z podziałem na cztery lokale użytkowe. Sugerowany podział ma na celu pokazanie możliwości aranżacji lokali pod wynajem, wykorzystywanych w celu prowadzenia nieuciążliwych działalności typu biuro, kancelaria, gabinet kosmetyczny itp. Powierzchnia lokali waha się w granicach 33-55m2. Użytkownicy lokali mają dostęp do toalety na parterze budynku, nic nie stoi na przeszkodzie jednak aby toaletę zaplanować również na piętrze.

Wariant 4 – z podziałem na trzy lokale mieszkalne o powierzchni 46,63m2, 46,94m2 i 50,71m2. Wszystkie mieszkania zostały zaplanowane w układzie dwupokojowym z aneksami przy salonach. W każdym z mieszkań przewidziano również osobne sypialnie.

 

Z uwagi na komercyjny charakter budynku i przylegającego terenu, dla wariantów z mieszkaniami zaproponowano aby każde z nich miało dostęp do tarasu. Tarasy stanowią dodatkowe atuty, ponieważ dają namiastkę wolnej przestrzeni dla mieszkańców w komercyjnym otoczeniu, gdzie dostęp do otwartego terenu może być utrudniony. Można na nich zorganizować zieleń niską i zaaranżować miejsce do relaksu czy spotkań z przyjaciółmi na wolnym powietrzu. Jest to bardzo ważny czynnik, który może przesądzić o szybkim wynajmie. W przypadku podziału piętra na lokale usługowe, ich użytkownicy z pewnością również docenią możliwości jakie daje chwila oddechu na zewnątrz.

 

W zależności od wybranej wersji projektu, przewidziano wariantowe rozwiązania w zakresie instalacji ogrzewania, przygotowania ciepłej wody użytkowej i wentylacji. Wariant 1 - centralna kotłownia na pelet lub gaz usytuowana na parterze, która ogrzewa cały budynek. Wariant 2 - centralna kotłownia na pelet lub gaz usytuowana na parterze, która ogrzewa parter i lokale usługowe na piętrze. Pomiar ogrzewania w poszczególnych lokalach odbywa się poprzez instalację ciepłomierzy. Wariant 3 - centralna kotłownia na pelet lub gaz usytuowana na parterze, która ogrzewa parter oraz gazowe kotły w lokalach mieszkalnych. Przewidziano wentylację mechaniczną parteru i piętra z centralami wentylacyjnymi umieszczonymi w kubaturze dachu. Wzajemny układ instalacji został przemyślany tak, aby uniwersalnie prowadzone piony instalacyjne dawały możliwość szybkiej adaptacji powierzchni.

 

Prezentowane warianty nie wyczerpują możliwości aranżacyjnych wariantu podstawowego. Stanowią jedynie ilustrację w jaki sposób można dostosować dostępną powierzchnię z maksymalnym wykorzystaniem potencjału obiektu. Dzieje się tak dzięki dużej elastyczności w dostosowaniu go do indywidualnych potrzeb w zależności od wymogów rynku i potencjalnych najemców. Dzięki temu obiekt stanowić może alternatywną lokatę kapitału dającą zysk z wynajmu powierzchni komercyjnej.


ElewacjeGwarancja najniższej ceny

Dbamy o najlepszą ofertę dla naszych Inwestorów.Dopasujemy projekt do Twoich potrzeb

W kilka chwil wybierzesz z nami swój wymarzony dom.Kompleksowa obsługa

Pomożemy Ci we wszystkich formalnościach, dostosujemy projekt do Twoich indywidualnych potrzeb.Najkrótszy termin dostawy

Projekt wymarzonego domu może być u Ciebie nawet następnego dnia po zamówieniu.

MyLiveChat