BUDYNEK USŁUGOWY BU-265

Cena projektu:
8000 Zł

Podstawowe dane

Powierzchnia całkowita: 265,80 m2
Powierzchnia zabudowy: 327,81 m2
Kubatura: 1554,65 m3
Kubatura ogrzewana: 872,60 m
Wysokość do okapu: 3,44 m
Wysokość budynku: 5,97 m

TECHNOLOGIA I KONSTRUKCJA

Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe, bloczek gazobetonowy + styropian
Strop: sufit podwieszony do wiązarów dachowych
Schody: nie dotyczy
Ścianka kolankowa: nie dotyczy
Dach: dwuspadowy, nachylenie 20º, pokrycie z blachy płaskiej, konstrukcja z drewnianych wiązarów kratownicowowych

PLIKI DO POBRANIA


Opis

Przedstawiamy projekt komercyjnego budynku usługowego BU-265 o ogólnym przeznaczeniu, do łatwej adaptacji w zależności od potrzeb konkretnego Inwestora. Budynek charakteryzuje się prostą i ekonomiczną bryłą we współczesnym, atrakcyjnym ujęciu. Obiekt zaprojektowano w technologii murowanej z elementami żelbetowymi oraz dachem dwuspadowym wykonanym w postaci drewnianych wiązarów kratownicowych. Na elewację dobrano tynki oraz blachę o płaskim profilu, łącząc dbałość o budżet z dbałością o wygląd. Takie połączenie technologii daje zawsze najlepszy stosunek zaangażowanych środków pieniężnych i robocizny do ostatecznego kosztu i czasu realizacji w przeliczeniu na 1m2 uzyskanej powierzchni.

Na parterze zaprojektowano dwie części. W części frontowej, niższej, przewidziano pomieszczenie obsługi klienta/biuro, zaplecze socjalno-szatniowe dla pracowników z węzłem sanitarnym oraz kotłownię. Wysokość w świetle pomieszczeń tej części wynosi 2,50m, którą można łatwo zwiększyć do 2,70m podwyższając podwieszony sufit, przy nie zmienionej geometrii konstrukcji.

Część wyższą stanowią 3 przestronne pomieszczenia mogące służyć na cele usług, handlu, rzemiosła, magazynowe, warsztatowe, garażowe lub inne w zależności od zapotrzebowania. Wysokość wnętrza pomieszczeń w tej części wynosi 3,50m.

Ogrzewanie budynku przewidziano w dwóch wariantach – paliwo stałe i gazowe do wyboru na etapie adaptacji.

Niewątpliwymi zaletami prezentowanego obiektu są czytelny układ funkcjonalny oraz prosta konstrukcja, które w elastyczny sposób umożliwiają dostosowanie go do indywidualnych potrzeb. Realizacja obiektu stanowić może również alternatywną lokatę kapitału dającą zysk z komercyjnego wynajmu powierzchni. Dodatkowym atutem jest atrakcyjna forma architektoniczna budynku, stanowiąca przykuwającą uwagę wizytówkę firmy mającej w nim swą siedzibę.


ElewacjeGwarancja najniższej ceny

Dbamy o najlepszą ofertę dla naszych Inwestorów.Dopasujemy projekt do Twoich potrzeb

W kilka chwil wybierzesz z nami swój wymarzony dom.Kompleksowa obsługa

Pomożemy Ci we wszystkich formalnościach, dostosujemy projekt do Twoich indywidualnych potrzeb.Najkrótszy termin dostawy

Projekt wymarzonego domu może być u Ciebie nawet następnego dnia po zamówieniu.

MyLiveChat