Cena projektu:
4849 Zł

Podstawowe dane

Powierzchnia użytkowa: 138,97m2
Powierzchnia całkowita: 248,73m2
Powierzchnia zabudowy: 306,58m2
Kubatura wentylowana pomieszczeń: 698,55m3
Kubatura ogrzewana: 1074,61m3
Kubatura całkowita: 1647,22m3
Wysokość budynku: 7,11m
Wysokość do okapu: 3,55m
Powierzchnia dachu: 430,00 m2

TECHNOLOGIA I KONSTRUKCJA

Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe, beton komórkowy 24cm + styropian
Strop nad parterem: sufit podwieszony do konstrukcji dachu
Dach: dwuspadowy, nachylenie 30º, konstrukcja z drewnianych prefabrykowanych wiązarów kratownicowych

PLIKI DO POBRANIA


Opis

CARAVELA 2 G2 to nieco powiększona wersja CARAVELI. W stosunku do wersji wyjściowej powiększeniu uległa strefa dzienna z kuchnią oraz garaż, natomiast sypialnia Gospodarzy zyskała garderobę i osobną łazienkę. Jest to parterowy dom projektowany z myślą o wielodzietnych rodzinach. Z tego powodu w domu, oprócz obszernego salonu i sypialni Gospodarzy, zaplanowano cztery pokoje dla młodszych Domowników i dodatkowy gabinet, który w razie potrzeb może służyć za pokój gościnny lub dodatkowy pokój dla piątej pociechy. W każdym z pokoi znajduje się miejsce do urządzenia kącika do nauki, wygodne łóżko, szafy na rzeczy oraz podręczne półki. Salon i cztery z sześciu pokoi mają bezpośredni dostęp do przestronnego tarasu.

Dom zaplanowano tak, aby zapewnił maksymalny komfort użytkowania ale również był ekonomiczny w budowie, stąd właśnie proponuje się podłużną bryłę przekrytą dwuspadowym dachem, w konstrukcji z prefabrykowanych wiązarów drewnianych. Dzięki temu zabiegowi, dom można wybudować też znacznie szybciej.

Wejście główne do domu znajduje się w podcieniu dającym osłonę przed czynnikami atmosferycznymi. Z uwagi na potencjalną ilość Domowników, dom wita obszernym, doświetlonym wiatrołapem z pojemnymi szafami na odzież wierzchnią. Z wiatrołapu dostępna jest dodatkowa garderoba z szafa w zabudowie. Przejście z wiatrołapu prowadzi do okazałej części dziennej oraz przestronnej kuchni wyposażonej w podręczną spiżarnię. Tuż przy salonie, z korytarza, Użytkownicy mają dostęp do dyskretnej toalety. Idąc dalej wchodzimy w strefę prywatną Domowników z dostępem do poszczególnych pokoi. W końcu korytarza przewidziano z kolei dostęp do części gospodarczej domu tj. garderoby na sprzęt domowego użytku typu odkurzacz, deska do prasowania, mop i inne rzeczy wspólne. Z uwagi na ilość Domowników zaplanowano przestronną główną łazienkę z dostępem do osobnego pomieszczenia pralni. Jest to konieczne dla zapewnienia wygody użytkowania domu. Dostęp do dwustanowiskowego garażu i kotłowni odbywa się przez przedsionek, zaplanowany by odseparować część mieszkalną od części technicznej.

CARAVELA 2 G2 to dom dla licznych rodzin, które docenią prostotę rozwiązań funkcjonalnych połączonych z minimalizacją kosztów budowy. Osiągane jest to przez przemyślany układ wnętrza, wzajemną relację poszczególnych pomieszczeń oraz klasyczną bryłę z dwuspadowym dachem. Dzięki pomysłowości w zastosowaniu materiałów elewacyjnych, dom wygląda lekko, świeżo i ponadczasowo. Z łatwością wpisze się w każde otoczenie.


ElewacjeGwarancja najniższej ceny

Dbamy o najlepszą ofertę dla naszych Inwestorów.Dopasujemy projekt do Twoich potrzeb

W kilka chwil wybierzesz z nami swój wymarzony dom.Kompleksowa obsługa

Pomożemy Ci we wszystkich formalnościach, dostosujemy projekt do Twoich indywidualnych potrzeb.Najkrótszy termin dostawy

Projekt wymarzonego domu może być u Ciebie nawet następnego dnia po zamówieniu.

MyLiveChat