Cena projektu:
3849 Zł

Podstawowe dane

Powierzchnia użytkowa: 128,91m2
Powierzchnia całkowita: 176,68m2
Powierzchnia zabudowy: 239,32m2
Kubatura brutto: 1183,42m3
Kubatura ogrzewana: 493,14m3
Wysokość budynku: 7,23m
Wysokość do okapu: 3,23m

TECHNOLOGIA I KONSTRUKCJA

Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe, beton komórkowy 24cm + styropian
Strop nad parterem: płyta żelbetowa
Dach: wielospadowy, nachylenie 27º

PLIKI DO POBRANIA


Opis

PAROS jest parterowym domem przeznaczonym dla 4-6 osobowej rodziny. Przestronne wnętrza połączone w przemyślany układ funkcjonalny zapewnią wysoki komfort życia Domowników ale również optymalizację kosztów realizacyjnych.

Wejście do domu zorganizowano tak, by przestronny wiatrołap zapewniał dostęp nie tylko do części mieszkalnej ale również do części technicznej budynku. Na część tą składa się wygodny, dwustanowiskowy garaż i przestronna kotłownia. Z wiatrołapu poprzez otwarty hol uzyskujemy dostęp do kuchni, którą zlokalizowano tak by jak najbardziej skrócić dojście z zakupami do blatu roboczego a z okna zapewnić widok na podjazd posesji. Kuchnia otwarta jest na strefę dzienną złożoną z powierzchni przeznaczonej na jadalnię i przestronnego salonu, z którego urządzono wyjście na  taras, w większości osłonięty przez podcień.

Strefy dzienna i nocna rozdzielone są korytarzem, w którym umieszczono wygodne szafy na rzeczy Domowników. Zabieg ten spowodował wyraźne rozgraniczenie stref i zapewnienie komfortu Użytkowników każdej z nich z osobna. Z korytarza, tuż przy wejściu zapewniono dostęp do małej, podręcznej toalety. Duża sypialnia Gospodarzy, łatwo dostępna z salonu i korytarza, wyposażona jest w osobną garderobę oraz bezpośredni dostęp do tarasu. Oddzielenie sypialni od pozostałych pokoi przestronną łazienką zapewnia większą dozę intymności.

Uzupełnieniem domu są dwa symetryczne, wygodne pokoje dla najmłodszych Domowników.

Ale PAROS ma o wiele więcej zalet. Są nimi duże możliwości adaptacyjne. I tak, Ci Użytkownicy, którzy woleliby mieć oddzieloną kuchnię od salonu wystarczy, że zrealizują ściankę działową pomiędzy tymi strefami, bez konieczności zmian konstrukcyjnych. Taka decyzja może być podjęta nawet na etapie budowy, już po wejściu do gotowych wnętrz, kiedy łatwiej jest ocenić przestronność i funkcjonalność przestrzeni. Podręczna toaleta może być uzupełniona o dodatkowy prysznic albo pozbawiona urządzeń może stanowić dodatkowy schowek. Z kolei zamknięcie korytarza tuż przy sypialni Gospodarzy pozwoli jeszcze bardziej wyciszyć strefę nocną. Przy okazji, dodatkowym atutem może być zagospodarowanie tak powstałego przedłużenia korytarza w dodatkową szafę. W ten prosty sposób powiększa się przestrzeń składowania. Natomiast pokoje przeznaczone dla pociech, z uwagi na dostępną powierzchnię z powodzeniem pomieszczą po dwa łóżka, gdyby zaszła taka konieczność, bez straty na funkcjonalności i przestrzeni użytkowej każdego z nich. W każdej chwili również salon można wyposażyć w kominek, w zależności od preferowanego miejsca.

Naszą rolą jako architektów, jest zapewnienie Użytkownikom wygody codziennego życia projektując funkcjonalnie i ekonomicznie. Efektem działania jest taki dom jak PAROS. Jednak to od Was, Drodzy Domownicy, zależy zapewnienie w nim odpowiedniego klimatu. My już wykonaliśmy swoją pracę, teraz pora na Was :)

 

 

 


ElewacjeGwarancja najniższej ceny

Dbamy o najlepszą ofertę dla naszych Inwestorów.Dopasujemy projekt do Twoich potrzeb

W kilka chwil wybierzesz z nami swój wymarzony dom.Kompleksowa obsługa

Pomożemy Ci we wszystkich formalnościach, dostosujemy projekt do Twoich indywidualnych potrzeb.Najkrótszy termin dostawy

Projekt wymarzonego domu może być u Ciebie nawet następnego dnia po zamówieniu.

MyLiveChat